הכנה והשחזה של מפסלות בעזרת אבני מים יפניות

הקדמה:

על מנת שכלי העבודה הידניים שלנו יעבדו על הצד הטוב ביותר ויבצעו את תפקידם הספציפי בצורה הטובה ביותר, הם חייבים להיות מושחזים על פי הסטנדרטים שלהם. לדוגמא: במפסלות המערביות, הגב חייב להיות ישר והלהב חייבת להיות מושחזת בזווית הנחוצה לאותה מפסלת או לסוג העבודה, אותה היא מיועדת לבצע. בנוסף, עליה להיות גם ישרה ומקבילה ב-90 מעלות לצדדים.

מיומנות ההשחזה, הינה המיומנות החשובה ביותר עבור נגר העובד עם כלים ידניים מאחר ובלי מיומנות והבנה בנושא זה, הכלים האמורים לשמש אותנו, פשוט לא יעבדו במיטבם.

היום אני אשתף כיצד אני משחיז את המפסלות שלי.

שלבי ההשחזה:

השחזת מפסלות מתחלקת לשני חלקים: השחזה ראשונית והשחזה חוזרת\תחזוקה.

הכנה והשחזה ראשונית לוקחת את מרבית הזמן, מאחר וכל המפסלות הלא יקרות עוברות השחזה מכנית/רובוטית ולא השחזה ידנית.

המפסלות הראשונות שקניתי ובהן אני עדיין משתמש, הן של חברת Narex. המפסלות הגיעו עם השחזה מכנית אשר נעשתה במפעל. ההשחזה לא הייתה מרשימה כלל. הגב היה מחוספס והלהב לא הייתה חדה כלל ואם אני זוכר נכון, היה גם כן חספוס קל.

לכן, על מנת  להביא אותה לסטנדרט המתאים לעבודה מדויקת וטובה, הייתי צריך ראשית כל, להוריד את החספוס וליישר את הגב ולאחר מכן, להוריד את החספוס מהלהב ולהשחיז אותה. את כלל ההשחזות אני עושה בעזרת אבני מים.

שימוש עם אבני מים:

אבן מים זו היא פלטה קטנה עם צפיפות שונה של גרגרים. כלומר, ככל שהצפיפות קטנה יותר, כך האבן מחוספסת יותר ומורידה יותר מפלדת המפסלת. ככל שהאבן בעלת צפיפות גבוהה יותר, כך היא מורידה פחות מהפלדה ומשאירה להב חדה יותר. כלומר, כשאני מתחיל את ההשחזה הראשונית, אתחיל תמיד מהאבן המחוספסת ביותר ולאט לאט אחליף כל פעם לאבן עם צפיפות גבוהה יותר.

לפני השימוש באבני המים, הן חייבות להיות במים כרבע שעה לפני תחילת השימוש בהן. במקרה שלי, יש לי הרבה כלים להשחזה, כך שאבני המים חייבות להיות תמיד זמינות בשבילי. על מנת שיהיו זמינות, אני מאחסן אותן בדלי עם מים כאשר רק חצי מהאבן מכוסה במים.

ברשותי שתי אבני מים אשר לכל אחת מהן יש שני צדדים, אבן אחת עם צפיפות 280/1500 והשנייה בעלת צפיפות של 3000/6000. כמו כן, יש לי עוד אבן נוספת, אגרסיבית מאוד, אשר מיועדת לתחזוקת אבני המים עצמם. בעזרת האבן הזאת אני מיישר את השטח של אבני המים. בזמן ההשחזה, פני השטח של אבני המים עוברים דפורמציה, לכן, כדי לקבל להב ישרה ולא מעוגלת, חייבים מדי פעם ליישר את השטח עם האבן האגרסיבית.

מתחילים להשחיז:

בשלב הראשון אני רוצה לקבל גב ישר וחלק במפסלת. אני לוקח את האבן המחוספסת יותר ועובר עליה עם אבן אגרסיבית כדי לוודא שפני השטח של האבן ישרים. לאחר מכן מצמיד את גב המפסלת לאבן. ביד אחת מחזיק במפסלת ועם אצבעות היד השנייה, נותן לחץ בינוני על המפסלת ומצמיד אותה לאבן. אני מחליק את המפסלת קדימה ואחורה ולפעמים בצורה סיבובית. אני מנסה להשתמש בכל שטח האבן על מנת לא להוריד ממנה רק במקום אחד. ברגע שאני מרגיש שהאבן מתייבשת אני מוסיף קצת מים. לאחר כ- 30-50 חזרות, אני מסובב את האבן וזאת כדי לפרוס את שטח הבלאי על כל שטחה של האבן. על הפעולה הזו אני חוזר עד אשר אינני רואה יותר את החספוס אתו הגיעה המפסלת מהמפעל.

על מנת לעבור לאבן הבאה, אני רוצה לראות רק את השריטות שהאבן שלי משאירה ולא את החיספוס שהשאיר המפעל. הורדת חספוס מהמפעל, גוזלת את מרבית הזמן ויכולה לקחת בין 20-40 דקות. לאחר שאינני רואה את החספוס איתו הגיעה המפסלת מהמפעל, אני הופך את האבן לצד השני, הצד עם הצפיפות הגבוהה יותר וכל התהליך מתחיל מחדש. אני עובר עם אבן אגרסיבית כדי לוודא שהשטח ישר, מצמיד את הגב של המפסלת לאבן, מוסיף מים אם צריך ומתחיל להוריד את השריטות של האבן הקודמת. את הפעולות הללו אני עושה עד שהגעתי לאבן האחרונה. אני רוצה לקבל במפסלת גב ישר וממש חלק. ישנם כאלה שמגיעים לגימור "מראה" בגב המפסלת, אך זה לא כזה משנה וחבל על הזמן וההשקעה.

לאחר שגב המפסלת בצורה שאני רוצה, אני עובר להשחיז את הלהב. ישנן שתי אפשרויות: אחת היא להחזיק את המפסלת בידיים בזווית הנכונה או להשתמש במתקן אשר עושה זאת עבורנו. האפשרות הראשונה דורשת תירגול ומיומנות. בסירטון אני מדגים את שתי האפשרויות.

השחזת הלהב בצורה ידנית:

נתחיל באפשרות הראשונה שהיא גם האהובה עלי יותר ומהירה הרבה יותר. האופן שבו אני עובד עם אבני המים זהה לחלוטין לצורה בה עבדתי אתם על גב המפסלת. אני לוקח את האבן הגסה ביותר, מחזיק עם אצבעות יד אחת קרוב ללהב ועם אצבע של היד השניה ממש מעל הלהב. האצבע הזאת מצמידה את הלהב לאבן. כן, לוקח זמן עד שהידיים מתחילות להרגיש את הזוית הנכונה. עם מפסלות גדולות זה יותר קל בגלל גודל שטח המגע שבין הלהב לאבן. עם מפסלות קטנות זה יותר טריקי. האצבעות שלי מחזיקות את המפסלת כמה שיותר קרוב ללהב ואני מזיז את הלהב קדימה ואחורה. גם כאן אני משתמש בכל שטחה של האבן. אני מוסיף מים כשצריך ואחרי 30-50 חזרות, מסובב את האבן. חוזר על התנועות עד שאני רואה שאין יותר סימנים מהשחזת המפעל ויש רק את השריטות של האבן. כמו כן, אני בודק עם האצבע, האם יש בליטה של מתכת מאחורי הלהב. אם יש, זה סימן טוב האומר שהורדנו את השכבה הקדמית והפלדה שבקצה זזה אחורה. כשאני מרגיש את השכבה עם האצבע אני מסובב את המפסלת עם הגב לאבן ומוריד את הבליטה הזאת. עכשיו אפשר לעבור לאבן הבאה. אני חוזר על אותן פעולות בכל שאר האבנים. מפסלת שהושחזה נכון מורידה שבבים יפים בגדע כמו בסרטון.

השחזת הלהב עם מתקן:

המתקן בעצם מחזיק את המפסלת בזווית שנגדיר לו בעזרת המרחק שבין קצה המפסלת למתקן. כמה שהמפסלת תהיה יותר בפנים ותבלוט פחות, ככה זווית הלהב שנקבל תהיה יותר גדולה וההפך. מומלץ לשמור על הזווית שהמפסלת הגיעה איתה מהמפעל. יש מתקנים המגיעים עם מכשיר עזר להגדרה של הזווית ויש את הפשוטים  יותר שבהם צריך להגדיר את הזווית לבד. אחת הדרכים לעשות זאת היא לשים את המפסלת במתקן ולהזיז אותם ביחד כאשר הלהב כולה נוגעת בריצפה. סוגרים את הבורג ועכשיו אפשר להתחיל בהשחזה. השחזה עם מתקן דומה מאוד להשחזה עם הידיים. אני מניח את המתקן עם המפסלת על האבן כשהלהב לכיוון שלי. עם שתי אצבעות אני מצמיד את הלהב לאבן ודוחף, בדרך חזרה אני מושך אך בלי לחץ של הידיים. אני עושה זאת רק בכמה חזרות ואז מרים את המפסלת ומתבונן היכן הלהב מקבלת את ההשחזה. אם זה ממש למטה או ממש למעלה, אז חייבים לסדר מחדש את המיקום של המפסלת אחרת נקבל זווית שונה. כאשר אני רואה שהלהב מקבלת את ההשחזה באמצע, אני לא מזיז אותה יותר עד סוף ההשחזה. ההשחזה בעזרת מיתקן הינה אותו הדבר כמו השחזה ידנית עם הידיים. עוברים עם אבן גסה ומיישרים את פני השטח של האבן, מוסיפים מים בהתאם לצורך, מסובבים את האבן אחרי מספר חזרות ומשתמשים בכל שטחה של האבן. בודקים האם יש בליטה בגב המפסלת, אם כן, מורידים את הבליטה ועוברים לאבן הבאה, כך שוב ושוב עד שעברנו על כל אבני המים. בסוף ההשחזה, המפסלת אמורה להיות חדה בדיוק כמו בהשחזה ידנית.

טיפים חשובים:

  • את מיומנויות ההשחזה רוכשים עם הניסיון. אני לא ממליץ לקנות מפסלות יקרות על ההתחלה. אפשר לקנות סט ממש נחמד של 4 מפסלות בסביבות 250-400 ש"ח. הן יהיו ממש טובות כמו מפסלות יקרות יותר. החיסרון היחיד הוא שבניגוד למפסלות יקרות יותר, הן לא ישמרו על החדות באותה צורה. מפסלות באיכות ממש טובה עולות כל אחת בסביבות 70$ ומעלה.
  • יש להיות ממש זהיר עם אבני המים. נפל – נישבר. אבני מים הם מצרך לא זול ולכן צריך לשמור עליהם בהתאם.
  • יש להיות ממש זהיר עם להב המפסלות, אם הלהב תקבל מכה וצריך להוריד נגיד 1 מ"מ ממנה, זה יכול לקחת שעה. לכן מומלץ בזמן ההשחזה, להזיז מהסביבה את כל הדברים העשויים מתכת. כמה שתהיו יותר זהירים, כך תחסכו זמן יקר בהמשך.
  • בזמן ההשחזה שימרו על אצבעותיכם שלא יגעו באבני המים. הן מורידות את העור מבלי שתרגישו.
  • יש להשתמש בכל שטח אבני המים על מנת לקבל בלאי שווה על כל פני השטח.
  • אל תנסו לבדוק את החדות של הלהב על שערות היד! זה יכול לחתוך את העור. זה בדוק! J
  • רצוי לארגן מקום מיוחד ומיועד רק להשחזה שבו הכל יהיה מוכן בכל זמן נתון, מבלי להוציא כל פעם ולסדר את הדברים עבור השחזה חוזרת.

לסיכום:

אני מרגיש שככל שמיומנויות ההשחזה שלי משתפרות, כך גם הביצועים שלי משתפרים בהתאם. אין דבר יותר כיפי מלעבוד עם כלים חדים ומושחזים נכון.

אשמח לדעת איך אתם משחיזים את הכלים הידניים שלכם ובנוסף אשמח לענות על שאלות בנושא.